Niebezpieczne substancje w materiałach przeznaczonych do kontaktu z żywnością - poradnik dla gastronomii i nie tylko!

Dlaczego warto wiedzieć więcej o substancjach niebezpiecznych w materiałach do kontaktu z żywnością i na które związki chemiczne zwrócić szczególną uwagę?
Czego się pozbyć i czym to zastąpić?
Jakie są najczęstsze błędy przy korzystaniu z naczyń kuchennych?
W czym serwować dania i napoje na wynos i czy warto proponować gościom kranówkę?

Przed Wami poradnik, w którym znajdziecie odpowiedzi na te i sporo innych pytań. Jego celem jest pomoc branży gastronomicznej, ale przyda się wszystkim – bo przecież każdy z nas ma kontakt z żywnością.

Substancje niebezpieczne mogą uwalniać się nie tylko z opakowań, ale też z naczyń i przyborów kuchennych, zwłaszcza tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Żywność może mieć kontakt z różnymi szkodliwymi chemikaliami w całym cyklu produkcyjnym: podczas zbioru, transportu, przygotowania czy przechowywania.

W branży gastronomicznej wiedza na ten temat jest szczególnie ważna!

Każdego dnia do przechowywania i przygotowywania potraw używa się różnorodnych materiałów. W broszurze podpowiadamy, jak krok po kroku zidentyfikować te, które mogą uwalniać niebezpieczne substancje i jak zastąpić je zdrowszymi odpowiednikami, żeby chronić zdrowie i zadbać o środowisko.

Prawodawstwo, które powinno nas chronić przed używanymi w materiałach chemikaliami, obecnie jest jeszcze niewystarczające i zawiera luki. Dopóki rządy nie zareagują, wprowadzając bardziej surowe zasady i kontrole, tylko Ty możesz coś zmienić. Jak? Unikając w codziennej pracy niektórych materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Kliknij w poniższą grafikę, żeby pobrać publikację⤵

Sprawdź nasze pozostałe poradniki >>>