Oczyść swój dom z toksycznych substancji - poradnik DIY

Większość przedmiotów i produktów, z których korzystamy na co dzień, zawiera różne substancje chemiczne. Pozwalają uzyskać określone właściwości: kosmetyki działają dłużej dzięki konserwantom, plastikowe opakowania żywności są miękkie i gładkie dzięki plastyfikatorom, a tapczany czy sofy nie staną w ogniu dzięki substancjom zmniejszającym palność.

Niestety, niektóre z tych substancji są niebezpieczne zarówno dla zdrowia jak i dla środowiska. Skutki długotrwałego narażenia na mieszankę szkodliwych związków chemicznych nie są do końca poznane. Powiązanie przyczyn ze skutkami w sposób niepozostawiający wątpliwości jest bardzo trudne. Uzyskanie wiarygodnych wyników badań zajmie wiele lat.

Żeby ograniczyć wykorzystanie i kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi produktami i materiałami oraz dać jasny sygnał, że chcemy systemowej zmiany w celu wdrożenia rozwiązań nietoksycznych – DZIAŁAJMY!

Pierwszym krokiem jest pozyskanie niezbędnej wiedzy. W tym celu stworzyliśmy PORADNIK DIY. Publikacja poprowadzi Cię od jednego pokoju do drugiego i podpowie, jak oczyścić swój dom z toksycznych substancji 😊

Kliknij, żeby pobrać publikację⤵