Działania pilotażowe i podnoszenie świadomości ekologicznej na przykładzie Miasta na detoksie

W projekcie NonHazCity, dzięki któremu powstało Miasto na detoksie, uczestniczymy w ramach unijnego programu Interreg Baltic Sea Region. 

Współpraca z partnerami zagranicznymi pomaga w uświadamianiu mieszkańców o potrzebie i możliwościach ograniczenia substancji niebezpiecznych w domu i w pracy (co w efekcie przyczynia się zmniejszenia poziomu toksyn w ściekach i Bałtyku). 

16 kwietnia podczas spotkania informacyjnego dotyczącego programów Interreg na lata 2021-2027 o tej współpracy w kontekście naszych działań opowiadała dr Monika Piotrowska-Szypryt z GIWK, koordynująca realizację Miasta na detoksie. W wydarzeniu wzięło udział 191 osób (głównie przedstawicieli miast i gmin i jednostek miejskich).

Nasz projekt przedstawiony był jako przykład bardzo ważnych i ciekawych działań realizowanych przy wsparciu dofinansowania unijnego, które wniosły wiele cennej wiedzy nie tylko dla ich partnerów i o których dużo się mówi! Szczegóły dotyczące realizacji i efektów NonHazCity często są prezentowane na różnych spotkaniach, konferencjach czy seminariach. RADOŚĆ! 🙂

Jak doszło do tego, że partnerem projektu została miejska spółka? Jakie były główne cele, zadania i korzyści płynące z udziału? Na czym polegał nasz projekt pilotażowy i jakie inne działania były do tej pory prowadzone?

Szczegóły na prezentacji omawianej podczas spotkania⤵️

>>> KLIKNIJ, ŻEBY ZOBACZYĆ PREZENTACJĘ <<<

 

Więcej informacji znajdziecie też w serwisie Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.